O iwoca

Wierzymy, że kapitał jest motorem rozwoju. Dlatego budujemy szybszą, bardziej sprawiedliwą formę finansowania małych firm w Europie.

Zakończ moją aplikację Wyloguj

Nasza historia

iwoca oferuje elastyczne finansowanie dla małych firm w całej Europie, pozwalając im korzystać z możliwości wcześniej dostępnych tylko dla dużych przedsiębiorstw. Od większych zamówień towaru do poprawy płynności finansowej, pożyczki iwoca wspomagają rozwój naszych klientów.

iwoca rozpoczęła działalność w 2012 roku i już rozrosła się do jednego z wiodących Europejskich pożyczkodawców typu “fintech”. Bardziej startup niż instytucja finansowa, używamy technologii do wyeliminowania kosztów i złożoności związanych z tradycyjnymi wnioskami o kredyt. Oznacza to, że oferujemy szybkie decyzje bez jakichkolwiek opłat z góry, bez skomplikowanych formularzy czy długoterminowych zobowiązań.

Co najważniejsze, technologia pozwoliła nam zbudować rewolucyjny model ryzyka, który rozumie małe firmy w oparciu o ich dane handlowe. Na przykładzie sklepu internetowego - analiza opinii klientów, sezonowych trendów i marż zysku pomaga nam przewidzieć przyszłe zdrowie firmy. W zasadzie przyglądamy się tysiącom punktów danych dla każdego wnioskodawcy by podejmować szybkie i sprawiedliwe decyzje o udzieleniu kredytu.

Poznaj założycieli

Christoph i James założyli iwoca w marcu 2012 roku. Szukali wyzwania i oszacowali przestrzeń finansowania firm jako dojrzałą do zakłócenia. Od tego czasu iwoca urosła do siedemdziesięcioosobowego zespołu z siedzibą w centrum Londynu.

Christoph Reiche

Christoph Rieche Dyrektor generalny i współzałożyciel

Jako dyrektor generalny i współzałożyciel Christoph nadzoruje bieżące działania, finanse oraz strategię iwoca, zawsze z myślą o długoterminowej wizji.

Po uzyskaniu tytułu magistra zarządzania z HEC Lausanne i London School of Economics, Chris został VP w Goldman Sachs, gdzie doradzał korporacyjnym i instytucjonalnym inwestorom odnośnie zarządzania ryzykiem.

James Dear

James Dear CTO i współzałożyciel

Jako dyrektor ds. technologii i współzałożyciel James jest odpowiedzialny za technologię i ryzyko. Pracuje nad sprytnymi rozwiązaniami technicznymi iwoca.

James ma licencjat z fizyki teoretycznej z Imperial College i doktorat z fizyki teoretycznej oraz rachunku prawdopodobieństwa z Kings College w Londynie.

Przed założeniem iwoca James był VP w Deutsche Banku, gdzie pracował jako broker ilościowy strukturyzowanych instrumentów finansowych.

Kapitał marki

Nasza nazwa

iwoca [wym. “iłoka”] oznacza natychmiastowy kapitał obrotowy. iwoca powinna być pisana zawsze z małej litery, nawet na początku zdania. Nie powinna być nigdy pisana jako: IWOCA, iWoca, Iwoca czy iWoCa.

Nasze logo

Gdy jest to możliwe, należy używać dwukolorowej wersji naszego logo na jasnym tle. Można wybrać wersję z lub bez motta w zależności od kontekstu. Generalnie należy użyć wersji z mottem w sytuacjach, gdzie ludzie nie znają iwoca. Mamy również logo dla partnerów, które powinno być używane jedynie przez oficjalnych partnerów biznesowych, jak również jednokolorową wersję logo, która może być użyta na ciemnym tle.

Pobierz nasze logo z mottem
EPS · PNG

Pobierz nasze logo dla partnerów biznesowych
EPS · PNG

Pobierz nasze logo bez motta
EPS · PNG

Pobierz nasze jednokolorowe logo
EPS · PNG

Zdjęcia

Chris

Christoph Rieche
Dyrektor generalny i współzałożyciel

James

James Dear
CTO i współzałożyciel

Founders

Christoph i James
Założyciele iwoca

Team

Zespół iwoca

Otrzymaj do 150 000 zł już dziś. Bez ukrytych opłat, bez zobowiązań.

Ładowanie

loading
×

Logowanie

Stwórz nowe hasło

Wpisz swój email, abyśmy wysłali Ci link do zresetowania hasła.

Wysłaliśmy Ci email z linkiem do zresetowania hasła.
Skontaktuj się z nami, jeśli nie otrzymasz go w ciągu kilku minut.

Ładowanie

×

Rejestracja

×

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy, skontaktujemy się wkrótce.