O iwoca

Wierzymy, że dostęp do kapitału to szansa na rozwój. Dlatego zbudowaliśmy szybszą i bardziej efektywną formę finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w Europie.

Zakończ moją aplikację Wyloguj

Nasza historia

iwoca oferuje elastyczne finansowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw w całej Europie, pozwalając im korzystać z możliwości wcześniej dostępnych tylko dla dużych firm. Oferując szereg rozwiązań, od finansowania większych zamówień towaru do pomocy w poprawie płynności finansowej, pożyczki iwoca wspomagają rozwój naszych klientów.

iwoca rozpoczęła działalność w 2012 roku i już rozwinęła się do pozycji jednego z wiodących europejskich pożyczkodawców fintech. Używamy najnowocześniejszej technologii do wyeliminowania kosztów i złożoności związanych z tradycyjnymi wnioskami o kredyt. Oznacza to, że oferujemy szybkie decyzje bez jakichkolwiek opłat z góry, bez skomplikowanych formularzy czy długoterminowych zobowiązań.

Nasz innowacyjny mechanizm zarządzania ryzykiem opiera się na analizie tysiąca źródeł danych przy użyciu uczących się algorytmów, umożliwiając iwoce zaoferowanie małym firmom finansowania od 5 000 do 150 000 złotych. Na przykładzie sklepu internetowego - analiza opinii klientów, sezonowych trendów i marż zysku pomaga nam przewidzieć, jak rozwinie się dane przedsiębiorstwo w przyszłości.

Z sukcesem wykorzystaliśmy naszą technologię także w partnerstwach z największymi europejskimi bankami, platformami e-commerce i dostawcami systemów płatności. Jesteśmy współzałożycielem Innovate Finance, pierwszej na świecie organizacji branżowej FinTech oraz członkiem brytyjskiego programu Tech City Future Fifty, zrzeszającego pięćdziesiąt najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Wielkiej Brytanii. iwoca wygrała w kategoriach Najlepszy Alternatywny Pożyczkodawca dla Firm, Najlepsza Pożyczkowa Firma Fintech i Najlepsza Technologia Analityczna w plebiscycie Credit Awards.

iwoca jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i przestrzega Zasad Dobrych Praktyk.

Poznaj założycieli

Christoph i James założyli iwoca w marcu 2012 roku. Na początku udostępnialiśmy finansowanie online firmom z segmentu e-commerce. Obecnie o przydzielenie środków mogą wnioskować wszyscy klienci biznesowi, niezależnie od prowadzonej działalności. Od tego czasu iwoca urosła do ponad stuosobowego zespołu z siedzibą w centrum Londynu.

Christoph Rieche

Christoph Rieche Dyrektor generalny i współzałożyciel

Jako dyrektor generalny i współzałożyciel Christoph nadzoruje bieżące działania, finanse oraz strategię iwoca, zawsze z myślą o długoterminowej wizji.

Po uzyskaniu tytułu magistra zarządzania z HEC Lausanne i London School of Economics, Chris został VP w Goldman Sachs, gdzie doradzał korporacyjnym i instytucjonalnym inwestorom odnośnie zarządzania ryzykiem.

James Dear

James Dear CTO i współzałożyciel

Jako dyrektor ds. technologii i współzałożyciel James jest odpowiedzialny za technologię i ryzyko. Pracuje nad sprytnymi rozwiązaniami technicznymi iwoca.

James ma licencjat z fizyki teoretycznej z Imperial College i doktorat z fizyki teoretycznej oraz rachunku prawdopodobieństwa z Kings College w Londynie.

Przed założeniem iwoca James był VP w Deutsche Banku, gdzie pracował jako broker ilościowy strukturyzowanych instrumentów finansowych.

Kapitał marki

Nasza nazwa

iwoca [wym. “ajłoka”] oznacza natychmiastowy kapitał obrotowy. iwoca powinna być pisana zawsze z małej litery, nawet na początku zdania. Nie powinna być nigdy pisana jako: IWOCA, iWoca, Iwoca czy iWoCa.

Nasze logo

Gdy jest to możliwe, należy używać dwukolorowej wersji naszego logo na jasnym tle. Można wybrać wersję z lub bez motta w zależności od kontekstu. Wersji z mottem należy użyć w sytuacjach, gdy iwoca przedstawiana jest osobom, które jeszcze nie znają naszej firmy. Mamy również jednokolorową wersję logo, która może być użyta na ciemnym tle.

Pobierz nasze logo z mottem
EPS · PNG

Pobierz nasze logo dla partnerów biznesowych
EPS · PNG

Pobierz nasze logo bez motta
EPS · PNG

Pobierz nasze jednokolorowe logo
EPS · PNG

Zdjęcia

Chris

Christoph Rieche
Dyrektor generalny i współzałożyciel

James

James Dear
CTO i współzałożyciel

Founders

Christoph i James
Założyciele iwoca

Team

Zespół iwoca

Otrzymaj do 150 000 zł już dziś. Bez ukrytych opłat, bez zbędnych formalności.

Ładowanie

loading
×

Logowanie

Stwórz nowe hasło

Wpisz swój email, abyśmy wysłali Ci link do zresetowania hasła.

Wysłaliśmy Ci email z linkiem do zresetowania hasła.
Skontaktuj się z nami, jeśli nie otrzymasz go w ciągu kilku minut.

×

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy, skontaktujemy się wkrótce.